پښتو English فارسی
شناسه خبر: 48            تاریخ ثبت خبر: 20 مهر 1398

ثبت شرکت در خارج از ایران خوب یا بد؟

ثبت پایگاه تولیدی در کشورهای خارج میتواند زمینه بهره برداری از محیط کسب و کار خارجی توسط بخش خصوصی کشور مهمان را فراهم کند.

هر چند امروزه خیلی بر مدل های کسب و کار اشتراکی تاکید شده و از مزیت هایی شامل کاهش هزینه، انعطاف در هزینه های جاری و نقش همکاری در هم افزایی مثبت صحبت به عمل می آورد ولی به نظر میرسد مهمترین عامل برای موفقیت یک شرکت محیط کسب و کاری است که آن شرکت درون آن زندگی می کند. از این رو اگر بخواهیم در مورد ثبت شرکت در خارج از کشوری که بخش خصوصی آن از افزایش چندین و چند باره هزینه های جاری به علت سیاست گذاری کلان اقتصادی سیاست رنج می برد صحبت کنیم میتوانیم این گونه بگوییم: مزیت ثبت پایگاه تولیدی در کشورهای خارج میتواند زمینه بهره برداری از محیط کسب و کار خارجی توسط بخش خصوصی کشور مهمان را فراهم کند.

ممکن است شرایط بازار از ماهیت فنی و تقاضای بازار یکسان باشد منتهی فضای کسب و کار یک کشور در شرایطی عامل افزایش هزینه های جاری شرکت ها را ایجاد کند که این عوامل در سایر کشورهای دیگر به دلیل اراده حمایت واقعی از بخش خصوصی برقرار نباشد. بنابراین به نظر می رسد اصلی ترین پارامتر برای رشد و ننمود بخش خصوصی بودن یا حضور در محیط کسب و کار های موفق برای  بهره برداری از آن محیط کسب و کار ها باشد.

مساله، حمایت هایی است که از ایده ها انجام میشود، حمایت هایی است که با سیاست گذاری ثبات آمیز در قیمت گذاری مربوط به هزینه های جاری شرکت ها توسط دولت ها دنبال میشود و غیره.

Image result for Business R&D Business

لازم است این مساله مد نظر شرکت های خصوصی قرار گیرد که بهره برداری از محیط کسب و کاری خارجی ارتباط مستقیم با کسب توانایی شرکت های خصوصی در تحقیق وتوسعه تجاری دارد.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

عناوین خبری مرتبط

- تفاوت صنعت ICT در ایران و کشورهای توسعه یافته

- جایگاه همکاری با بخش خصوصی خارجی در نگاه یک بخش خصوصی داخلی چگونه میتواند باشد؟

اشتراک‌گذاری در فیس بوک اشتراک‌گذاری در توییتر اشتراک‌گذاری در گوگل پلاس اشتراک‌گذاری در لینکدین

دیدگاه کاربران

حضور در نمایشگاه ArianaICT98

حامیان نمایشگاه