پښتو English فارسی
شناسه خبر: 44            تاریخ ثبت خبر: 14 مهر 1398
در کمتر از یک دهه

جبران شکاف درآمدی در حوزه صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات چین اتفاق افتاد

چین شکاف درآمدی خود در حوزه صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات خود را که در شروع سال 2000 نزدیک به 44 میلیارد دلار بود توانست در کمتر از ده سال جبران و در سال 2012 به نزدیک 600 میلیارد دلار برساند.

روندی که در سیاستی گذاری اقتصاد چین دنبال شده است سبب شد این کشور به فاصله کمتر از یک دهه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، صادرات محصولات خود در این حوزه را به سطح کشورهای OECD برساند:

چین شکاف درآمدی خود در حوزه صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات خود را که در شروع سال 2000 نزدیک به 44 میلیارد دلار بود توانست در کمتر از ده سال جبران و در سال 2012 به نزدیک 600 میلیارد دلار برساند.

سیاست گذاری کلان چین از سال 2000 حمایت بلاعوض برای ایجاد  تکنولوژی جدید بود. این سیاست گذاری علاوه بر آنکه درآمد سرانه را در این کشور افزایش داد به افزایش سطح صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز کمک کرد. به بیان دیگر  صنعت ICT چین در کمک به صنایع داخلی خود  جهت رفع نیاز ایجاد تکنولوژی آنها به سطوح قابل توجه اقتصادی رسید.

ارائه پیشنهاداتی برای ایجاد تکنولوژی در صنایع مختلف از سوی شرکت های ICT میتواند فرصت همکاری صنایع داخلی با شرکت های ICT را ایجاد کند.به تبع هر چه پیشنهادات بیان شده برای ایجاد تکنولوژی بیشتر منطبق بر کاهش هزینه های صنعت و تولید کننده باشد امکان اجرای پروژه های همکاری صنعت با شرکت های ICT بهتر و بیشتر ایجاد میشود. محصولات شرکت های ICT را میتوان در دو حوزه کالاهای واسطه ای برای تولید کنندگان و کالاهای نهایی برای مصرف کنندگان در نظر گرفت.

 

 

 

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

عناوین خبری مرتبط

- همکاری اتحادیه اروپا و کشورهای جنوب شرق آسیا در سیاست تجاری آمریکا علیه محصولات ICT هند

- ظرفیت ICT برای رکود زدایی وافزایش رشد اقتصادی

- امضای دو تفاهم‌نامه همکاری میان یک دانشگاه‌ خصوصی افغانستان و دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و بیرجند ایران

- بازار بکر افغانستان برای شرکت‌های تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی ایران/ نمایشگاه بین‌المللی آی‌سی‌تی افغانستان برپا می‌شود

- آغاز به کار 25مین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ ایران با حضور فعالانی از افغانستان

- راهی که روشن است

- فرصتی جدید در دنیای مالی اسلام

- تحلیل آماری از کدنویسی کودکان در جهان با استفاده از اسکرچ رایگان

اشتراک‌گذاری در فیس بوک اشتراک‌گذاری در توییتر اشتراک‌گذاری در گوگل پلاس اشتراک‌گذاری در لینکدین

دیدگاه کاربران

حضور در نمایشگاه ArianaICT98

حامیان نمایشگاه